O firmie

 

Instytut Wdrożeń i Technologii Sp. z o.o. to odlewnia aluminium zlokalizowana w Starachowicach (woj. Świętokrzyskie) produkująca odlewy aluminiowe w formach piaskowych i kokilowych. Firma wykonuje również oprzyrządowanie odlewnicze i oferuje dodatkowe usługi w postaci obróbki mechanicznej na maszynach CNC, obróbki cieplnej, piaskowania i obróbki powierzchni odlewów aluminiowych (m.in. anodowanie, fosforanowanie, chromianowanie, malowanie: proszkowe i na mokro). Dodatkowo na życzenie klienta firma wykonuje badania szczelnościowe odlewów aluminiowych a w ramach kooperacji badania penetracyjne i rentgenowskie.

 

odlewnia aluminiumOdlewnia aluminium powstała w 1999 roku i opiera swoją działalność statutową na potencjale i zasobach intelektualnych zdobytych w firmie Odlewnie Polskie S.A. W 2005 roku właścicielem firmy zostały osoby fizyczne: Pan Zbigniew Dutkiewicz i Pan Adam Nowak.

Firma posiada certyfikat ISO 9001:2000 wydany 4 października 2005 roku, który potwierdza wprowadzenie i stosowanie systemu zarządzania jakością w zakresie projektowania i wytwarzania oprzyrządowania odlewniczego oraz produkcji odlewów i ich obróbki.

Jednym z głównych zadań firmy jest implementacja nowych technologii; firma posiada doświadczenie w odchudzaniu kosztów produkcji popartych zastąpieniem procesu obróbki detali aluminiowych z profili walcowanych na obróbkę detali odlewanych.Z usług firmy korzystają obecnie firmy międzynarodowe z następujących sektorów:

tak  branża kolejowa - Francja i Belgia;
tak  branża okrętowa – Polska, Niemcy;
tak  branża motoryzacyjna – Niemcy, Szwecja;
tak  branża zbrojeniowa – Polska, Anglia, Białoruś;
tak  branża energetyczna - Polska;
tak  branża lotnicza – FrancjaNowym klientom oferujemy kilkudniowe rozpatrzenie zapytań ofertowych oraz produkcję odlewów aluminiowych w ramach koncepcji dostaw na czas Just-In-Time.